Soutěž Recepce roku bodovala i podruhé

Už loni jsme byli součástí týmu, který organizoval první ročník soutěže Recepce roku určené výhradně firemním recepcím, recepcím v kancelářských budovách a coworkingových centrech na území hlavního města Prahy. První ročník soutěž představil a popularizoval u cílové skupiny. Letos před námi stály trochu jiné výzvy. Zlepšit renomé a zvýšit hodnotu značky Recepce rok nebo nalákat firmy k účasti v nových kategoriích. Recepce roku 2022 – cowork, a hlavně Recepce roku 2022 – design.

Plán je půlka úspěchu

Spolku Recepce není vrátnice, který soutěž organizuje, jsme jako první sepsali manuál pro partnery akce. Mysleli jsme také na Q&A dokument pro média. Pak už jsme začali sestavovat plán komunikace druhého ročníku soutěže. Hlavní komunikační špek nás čekal s oznámením nové soutěžní kategorie. Naplánovali jsme také, jak soutěž a nové kategorie průběžně dostávat do podvědomí odborníků i veřejnosti vybranými online a offline kanály.

„Tým, který nám v roce 2021 pomáhal s prvním ročníkem soutěže Recepce roku, tvoří skuteční profesionálové. Jakýkoliv náhlý problém rychle vyřešili a zároveň aktivně přicházeli s vlastními nápady, jak soutěž zatraktivnit pro naši cílovou skupinu. Princip Plug & Play spolupráce mě osobně velmi oslovil a začala jsem je rychle vnímat jako náš interní marketingový tým. Proto jsem senseZOOM znovu oslovila v souvislosti s letošním ročníkem Recepce roku. Opět šlo o příjemnou a bezvadnou spolupráci.“ 

Štěpánka Pancová, koordinátorka soutěže Recepce roku 2022

Design je sexy

Letos se soutěže zúčastnilo dvakrát více firemních recepcí než loni. Metodologii zpracování auditů a další náležitosti, které bylo potřeba zajistit u hlavní kategorie a kategorie Recepce roku 2022 – cowork, jsme měli zažité z předchozího ročníku. To nám významně uvolnilo ruce na stavění kategorie Recepce roku 2022 – design, která byla hodnocená vůbec poprvé.

U designu jsme místo odborných auditů přešli na online systém hodnocení.  K tomu jsme se pustili do výroby medailonků, které výstižně ukázaly designové řešení všech finálových firemních recepcí. Při přípravě jsme spolupracovali také s odborným garantem kategorie a známým architektem Václavem Aulickým.

Sláva vítězům

V roce 2021 měla soutěž pouze jednu kategorii a na slavnostním vyhlášení bylo potřeba prezentovat jen tři finalové recepce.

Letos jsme do stejného časového slotu zařadili představení celkem osmi oceněných recepcí. Slavnostním vyhlášení bylo možné sledovat přes online stream. V rámci vyhlášení proběhla i tematická panelová diskuze. Všichni hosté dostali příležitost se vzájemně poznat a pogratulovat vítězům.

Naším hlavním cílem v rámci celého projektu bylo oslovit novou cílovou skupinu. Kategorie Recepce roku 2022 – design předčila naše očekávání. Mise splněna.

Záznam slavnostního vyhlášení

4

členové týmu senseZOOM

1

nová stránka na LinkedIn

4

stránky na sociálních sítích

7

video medailonků vítězných recepcí

29

stories na Instagramu

130

postů na sociálních sítích

1

live stream

4

dny natáčení

1

animované video

3

tiskové zprávy

7

článků

16

auditů recepčních služeb