Perličky ze zákulisí senseZOOM – Ecocapsule

Předváděčky fungují. Věděl to Horst Fuchs i Steve Jobs. Ukázat váš produkt naživo je prostě ta nejlepší varianta, protože nikdo nechce číst dlouhé technické specifikace, prospekty nebo jen poslouchat někoho v obleku, jak mluví o svém skvělém produktu. A tak když jsme vymýšleli, jak představit veřejnosti prototyp chytrého samostatného domu Ecocapsule, byla předváděčka jasnou volbou. Zpátky v roce 2018, kdy se lidé ještě mohli shlukovat v počtu větším než nejnutnějším, jsme si střihli akce v Bratislavě i v Praze. Adrenalin to byl pořádný a zasáhla dokonce i vyšší moc.

Jak zaujmout novináře i investory

V roce 2017 dalo dohromady své prostředky 17 investorů, kteří skrze platformu Crowdberry dostali příležitost investovat do firmy Ecocapsule. Ta měla skvělý nápad – mobilní soběstačný dům, který postavíte kamkoli a k jeho chodu potřebujete jen přírodu. Chyběl ale funkční prototyp. Celkem 750 tisíc EUR tak putovalo od investorů do výroby. Aby se ale mohla rozběhnout malosériová výroba pro větší počet zájemců, bylo potřeba více investorů, a tím pádem celá marketingová kampaň. A tady přicházíme na řadu my.

Bratislava – pozor, letí dům!

V Bratislavě jsme zvolili pro prezentaci střechu sídla společnosti Crowdberry. Ecocapsule se tam převážela vrtulníkem, už jen samotný přesun tak vyvolal spoustu pozornosti. Kromě skvělé akce jsme navíc zdůraznili jeden z hlavních benefitů produktu. Tuhle kapsli si prostě postavíte, kam chcete. Doslova. Stačí silné lano a šikovný pilot.

Praha – potřebujeme víc vody

V Praze jsme vybrali pro prezentaci Vltavu. Novináře, investory, obchodní partnery a další hosty jsme pozvali na akci do Cargo Gallery. Výhled na Tančící dům, Vyšehrad, úplně jsme to viděli… Problém byl, že ve Vltavě bylo tou dobou málo vody a loď tak nemohla přijet. Tohle vám prostě nedojde, když si akci plánujete… Už to vypadalo, že budeme muset zvolit variantu B – ponton u Střeleckého ostrova. Naštěstí ale zasáhla náhoda.

Tři dny před akcí začalo pršet a hladina Vltavy a Labe stoupala. Na některých místech sice možná až moc rychle, naštěstí ale nijak dramaticky. A tak jsme sice neporučili větru, ani dešti, ale právě díky dešti mohla Cargo Gallery vyrazit z Děčína na schůzku do Prahy.