Jak se Crowdberry vyplatila investice do sociálních sítí

Jak se naše mateřská společnost, investiční platforma Crowdberry, postupně rozrůstala, bylo stále jasnější, že je třeba více promyslet její strategii a lépe vyhodnocovat aktivity na sociálních sítích.

Originální příspěvky

V roce 2021 jsme dali s jejím marketingovým týmem hlavy dohromady, zdokonalili jsme procesy spojené se zveřejňováním příspěvků a začali jsme si s jejich sociálními sítěmi více hrát. Kromě sdílených postů se na nich postupně objevovalo více originálních kousků, třeba i s fotografiemi, videi nebo grafikou naší produkce.

Nikdy se na první pokus nepovede, že se z uživatele stane investor. Aby se tak stalo, je nejdříve potřeba u cílové skupiny vybudovat dostatečně silnou důvěru. Proto dodnes s propagací Crowdberry pracujeme tak, aby každý uživatel poté, co navštíví web, interagoval s příspěvky nebo se registroval a dostával novinky i zajímavé informace o investičních příležitostech. K cílení reklamy využíváme převážně data z CRM a import publik do reklamních účtů. Díky tomu se nám podařilo zvýšit návštěvnost na sociálních sítích z jednotlivých investičních příležitostí o 378 % a získat o 62 % více potvrzení zájmu o investici.”


Pavel Němeček, specialista na performance marketing, senseZOOM 

Konzistentní komunikace

Své kampaně teď Crowdberry komunikuje uceleně a své sledující informuje také o pozitivním vlivu platformy na místní ekonomiku nebo tematických trendech zprostředkovaných investičním týmem. Také testujeme a následně do mixu zařazujeme nové zajímavé formáty jako karusely nebo infografiky. Vše na základě dat, abychom sociální sítě Crowdberry společně dále zlepšovali.

Sociální sítě Crowdberry za rok 2021 v číslech

2

jazyky komunikace – čeština a slovenština

1000+

organicky získaných sledujících

278

publikovaných postů

30+

videí zpracovaných Prime Studiem

2000000+

zobrazení

Výsledky

+62%

potvrzení zájmu

+378%

návštěvnost