Case study

Jak píšeme řezníka: Libové texty, díky kterým značka zraje jako to nejlepší hovězí

V marketingu se to často má takhle: texty se řeší buď moc. Nebo vůbec. Když jsme před dvěma lety přebírali kompletní komunikaci řeznictví Novák, konzistentní projev bylo to poslední, na co klient myslel. Nás tak čekalo nastavení tónu komunikace úplně od nuly.

Jak má značka chutnat?

Takhle to vypadalo, než jsme se do všeho vložili my. Novák mluvil jako korporát. Formálně, bez nápadu a emocí. Přitom by měl jako tradiční české řeznictví dostát své podstatě a začít mluvit úplně jinak – česky, čistě, a hlavně konečně jako člověk.

Komunikaci jsme polidštili. Co šlo, uřízli a zkrátili. Zakázali jsme si cizí slova i moc technické výrazy. A co je nejdůležitější, děláme to tak teď úplně všude. Od copy na plakát po odpověď na Facebooku. Jen tak se značka dokáže pořádně zaříznout do paměti zákazníka.

Mastné a uzené

Prodáváme maso, ne finanční služby nebo těžkou techniku. Proto si v textech můžeme dovolit i trochu víc a texty od Nováka rádi prošpikujeme nějakou tou slovní hříčkou, dvojsmyslem nebo metaforou. Tady je výběr toho nejlepšího.

Nápady ale netlačíme na sílu. Moc kreativity je někdy na škodu a prodej je prostě prodej. Když je potřeba, nechodíme kolem horkého guláše a prostě přímo napíšeme, kolik zákazník ušetří.

A výsledek?

Značka, která má konečně osobnost a jasno v tom, co chce říkat. Vyšší zásah v onlinu s engagement rate klidně i 10 % nad průměrem. Reakce okolí. A pár těch rozesmátých smajlíků na Facebooku navíc.

Tým senseZOOM nastavil značce NOVÁK dlouhodobou strategii, na jejímž základě jsme poslední tři roky společně budovali ucelenou funkční marketingovou komunikaci. To se efektivně promítlo nejen do vizuálu nového webu, ale také do vzhledu prodejen, tiskových výstupů a světa digitálních médií i sociálních sítí. Díky úspěšnému konceptu a šťavnaté komunikaci se nám také podařilo vybudovat nebývale silnou a loajální komunitu zákazníků, kterou dnes úspěšně rozvíjíme.

Soňa Balan
marketingová ředitelka, Novák maso-uzeniny